Konkordia
Konkordia je postavena na skále u ledovcového náměstí - Konkordiaplatzu. Má malebnou polohu a leze se k ní po soustavě kovových žebříků. Chata je velká, pojme přes 150 lidí.

První chatka byla postavena už v r. 1877 za pouhých 5 týdnů a měla 20 lůžek. V r. 1898 k ní přibyla další s dvanácti lůžky. Postavil ji švýcarský hoteliér a pojmenoval ji po sobě - Pavillon Cathrein. Třetí chata, Haslerhütte, pochází z r. 1908. Nesla jméno švýcarského průmyslníka a zapáleného alpinisty Gustava Haslera, který se na výstavbě podílel. Je po něm pojmenována mimo jiné i pěkná cesta na Aletschhorn - Haslerrippe. Materiál už byl transportován od zubačky na Jungfrajoch a vlastní konstrukce potom zabrala pouhý týden.

Chaty se nějakou dobu praly o turisty. V r. 1946 koupil alpský spolek SAC Pavillon Cathrein. V následujících letech byly chaty přestavovány a měněny ku obrazu doby. Poslední rozsáhlá rekonstrukce proběhla v r. 1996.


Typ: Chata chata
Země: Švýcarsko Skupina: Bernské Alpy
Vlastník: SAC Lůžka: 155 (38) Otevřeno: březen-květen, červenec-září
Výška: 2850 mnm Prvostavba: 1877 GPS: 46°30'1.7''N   8°3'11.7''E
Akční rádius: Web: konkordiahuette.ch
Gross Grünhorn   PD+ 
Gross Fiescherhorn   PD 
Hinter Fiescherhorn   PD 
Jungfrau   PD+ 
Mönch   PD+ 
Aletschhorn   PD 

Přístup1. Od zubačky Jungfraujoch

Po ledovci Jungfraufirn dojdeme na náměstí Konkordiaplatz a z něj po železných žebřících k chatě.

2. Od Lanovky Fiescheralp

Od horní stanice lanovky Fiescheralp buďto zprava nebo zleva obejdeme vrcholek Bettmerhorn a dorazíme k ledovci Grosser Aletsch. Po pravé straně ledovce podél masivu k chatě. Poslední skalní úsek je z této strany zabezpečen kovovými lany.