Ostrý vrch  1.228 m
Masiv: Pradědský Povrch: 2,2 km2 Ø sklon: 13°
Prominence: 32 m Key col: sedlo s Pradědem Parent: Praděd
Izolace: 0,7 km Parent: Praděd Povodí: Odra
GPS: 50°4'57''N   17°15'57''E

Ostrý vrch je vyvýšenina na údolím řeky Bílá Opava, kterým prochází vyhledávaná a frekventovaná turistická cesta. Svahy hory jsou většinou zalesněné, jen skalka na vrcholu s lavičkou nabízí omezený výhled na Praděd a Petrovy kameny. Asi 300 m východně od vrcholu se nachází geodetický bod s tyčí.

Ostrý vrch leží na Ostrém hřebeni, který začíná až téměř u Karlovy Studánky a končí na Pradědu. Sklon svahů se mění v rozmezí od 9° (východní) až po 34° (jižní). Největší krpál se sklonem 45° najdeme právě na jižním svahu k Bílé Opavě. Nad Ostrým vrchem směrem k Pradědu se nachází ještě výraznější oblina, která za samostatný vrchol kupodivu považována není a nese označení kóta 1356.

Ostrý vrch není turisticky přístupný, ale dá se na něj dostat poměrně snadno z Dřevařské cesty a potom vyšlapanou pěšinou podél Videlského potoka.

Německý název hory je Moslehne, což s největší pravděpodobností znamená Mechové úbočí.Mapy.cz1. Ostrý vrch z Pradědu2. Ostrý vrch ze silnice na Ovčárnu3. Ostrý vrch ze Sokola4. Praděd a Ostrý vrch z Keprníku5. Praděd a Ostrý vrch z Lyry6. Vrchol Ostrého vrchu7. Lavička na vrcholu s výhledem na Praděd
Spřízněné vrcholy