Dvojitá veža  2.311 m

Dvojitá veža leží na hřebeni Velických granátů. Jak už název napovídá, má dva vrcholy, přičemž ten severní se považuje za hlavní. Na straně Velické doliny pod Dvojitou vežou probíhá Granátová lávka, protínající celý masiv až po Východnou Vysokou. Všechno to granátové názvosloví pochází od tmavočervených kamínků, které kdysi obyvatelé nacházeli ve Velické dolině. Brousili si je do šperků nižší hodnoty a rozdrcené je snad používali i jako 'zázračnou' přísadu do léků.

Dvojitá veža byla pravděpodobně odedávna navštěvována lovci, pytláky i hledači pokladů. Avšak prvovýstup a to ještě nepříliš průkazně doložený pochází až z roku 1897.


Prvovýstupy:
4.8.1897 (letní) -  Edward Muhle, avšak dosažení vrcholu není jisté
6.4.1909 (zimní) -  Zygmunt Klemensiewicz, Jerzy Maślanka
Prominence: ? Key col: Vyšná Granátová štrbina Parent: Rohatá veža
GPS: 49°09'42''N   20°09'31''E
polsky: Dwoista Turnia německy: Ottospitze maďarsky: Ottocsúcs

Dvojitá veža je posledním výraznějším vrcholem na hřebeni Velických granátů. Identifikujeme ji zpravidla podle blízkosti výrazné Bradavice a podle charakteristického dvojvrcholového tvaru v horních partiích.
1. Dvojitá veža z Granátovej lávky   JV2. Dvojitá veža od Opálovej veže   SZ3. Dvojitá veža z tatranské magistrály   J4. Dvojitá veža od Slavkovských veží   S5. Dvojitá veža z Velickej kopy   JZ6. Dvojitá veža z Veľkej Granátovej veže   SZ
Spřízněné štíty