Malá Končistá  2.450 m

Malá Končistá leží na členitém hřebeni Končistej. Má dva vrcholy, severní a jižní, přičemž ten první je o fous vyšší. Mezi nimi se nachází téměř vodorovný, ale velmi exponovaný kamenný kůň.

Z jihu s Malou Končistou sousedí Ihly nad Ľadovým plesom a Drúk, ze severu pak Kahulská vežička a Prostredná Končistá. Ze strany Zlomiskovej doliny na ni vede několik méně lezených cest.

Malá Končistá je turisticky nepřístupná a jako samostatný cíl slouží zřídka. Bývá navštěvována spíše jako součást přechodu hřebene Končistej a její přelez je z celého hřebene nejobtížnější.


Prvovýstupy:
11.7.1905 (letní) -  Miklós Szontagh (junior), Zoltán Zsigmondy, Johann Franz (senior)
13.4.1953 (zimní) -  Ivan Gálfy, Juraj Richvalský, Ladislav Richvalský
Prominence: ? Key col: Kahulská štrbina Parent: Štôlska veža
GPS: 49°09'32''N   20°06'52''E
polsky: Mała Kończysta německy: Kleine Končysta maďarsky: Kis-Koncsiszta

Malá Končistá nemá výrazný tvar a je v záplavě hrbolů na hřebeni Končistej špatně identifikovatelná. Jako poznávací znamení můžou sloužit dva skoro stejně vysoké vrcholky blízko sebe. Nejčastěji ji uvidíme z Batizovskej doliny či z Gerlachu, z opačné strany z Vysokej nebo od Dračieho chrbta.
1. Malá Končistá z Batizovskej doliny   V2. Malá Končistá z Vysokej   SZ3. Detail Malej Končistej z Kostolíka   V4. Malá Končistá sever od Ihiel nad Ľadovým plesom   S5. Kamenný kůň mezi vrcholy Malej Končistej   S6. Malá Končistá jih od Kahulskej vežičky   J
Spřízněné štíty