Veľký Žabí štít  2.262 m

Veľký Žabí štít je hlavou ojedinělé doliny - Žabiej Bielovodskej. Tato téměř uzavřená roklina tvaru kapky je bohužel rezervací s nejvyšším stupněm ochrany, takže pokud nechcete riskovat konflikt zájmů s Tatrany, uvidíte ji pouze na mapě nebo na ojedinělých fotkách. Vstup tvoří vyvýšený práh a na dně si lebedí 2 plesa - Nižné a Vyšné Bielovodské Žabie.

Veľký Žabí štít je velmi opomíjený a velmi málo navštěvovaný. Značný podíl na tom má zákaz vstupu do zmíněné rezervace, ale také jeho poloha, těžce dostupná z turistických center.

Veľký Žabí štít bývá často nazýván nespisovně polsky Vyšný Žabí stít.


Prvovýstupy:
26.7.1905 (letní) -  Janusz Chmielowski, Károly Jordán, Adam Kroebl, Stanisław Krygowski, Tadeusz Łopuszański, Jakub Bachleda, Klemens Bachleda, Jan Karpiel, Jędrzej Marusarz-Jarząbek, Jan Stopka Ceberniak (půlka Polska)
14.4.1905 (zimní) -  Stefan Bernadzikiewicz, Zbigniew Gieysztor, Antoni Kenar, Wiesław Stanisławski
Prominence: 57 m Key col: Vyšná Kamzičia štrbina Parent: Malé Rysy
GPS: 49°11'17''N   20°05'23''E
polsky: Żabi Szczyt Wyżni německy: Große Froschspitze maďarsky: Nagy-Békás-csúcs

Žabák má výrazný zašpičatělý tvar pouze z Žabiej Bielovodskej doliny. Z ostatních pohledů je velmi nenápadný a snadno jej přehlédnete. Díky své menší výšce zůstává ve stínu svých kolegů na hraničním hřebeni - Malých Rysů a Rysů.
1. Veľký Žabí štít od Vyšného Bielovodského žabieho plesa   S2. Veľký Žabí štít od Mlynára   SV3. Veľký Žabí štít z Východného Mengusovského štítu   JZ4. Veľký Žabí štít od Ťažkého plesa   V5. Veľký Žabí štít z Malých Rysů   J6. Veľký Žabí štít od Hrubej veže   V7. Častý pohled na Veľký Žabí štít z Bielovodskej doliny, byť není dobře vidět   S
Spřízněné štíty