Craveri
Bivak Craveri nebo též des Dames Anglaises leží na hřebeni de Peuterey poblíž jehel Aiguilles des Dames Anglaises. Připomíná spíše plechový stan pro 4 lidi než bivak. Je 1.25 m vysoký, 2.25 m široký a 2 m dlouhý. Ale na hřebeni se hodí, tvoří základnu pro výstupy na Aiguille Blanche de Peuterey a dále na Mont Blanc de Courmayeur.

Jméno má po italském alpinistovi Pieru Craverim, jehož rodina přispěla v r. 1933 i na výstavbu bivaku.


Typ: Bivak bivak
Země: Itálie Skupina: Mont Blanc
Vlastník: CAI Lůžka: 4 (4) Otevřeno: celoročně
Výška: 3490 mnm Prvostavba: 1933 GPS: 45°49'08''N   6°53'25''E
Akční rádius: Web: -
Aiguille Blanche de Peuterey   AD+ 
Grand Pilier d'Angle   D 
Mont Blanc de Courmayeur   PD 
Mont Blanc   PD 

Přístup


Traverz 'vires Schneider'


Z údolí Val Veny dojdeme k chatě Monzino. Odtud na hřeben Innominata a pomocí 2-3 slanění na ledovec Freney. Kličkujíce přes rozbitý ledovec, dostaneme se až pod věže Aiguilles des Dames Anglaises. Bivak leží na hřebeni a cesta k němu vede skalním traverzem, zvaným 'vires Schneider'. Tento traverz není úplně snadný (III+) a hrozí zde padající kameny.

Další možností je přechod hřebene de Peuterey. Ten se dělí na jižní a východní, lozí se ten první. Buď přímo z údolí nebo přes bivak Barelli se obchází z východu Mont Rouge de Peuterey a nastupuje se až za Pic Gamba (3.067 m). Dále už se na Aiguille Noire de Peuterey jedná o regulérní lezeckou trasu přes řadu věží s úseky až V+.