Kôpky  2.354 m

Kôpky tvoří nejvýraznější část Popradského hřebene, spadajícího od Ťažkého štítu až k Popradskému plesu. Při pohledech z východu (foto 3) či ze západu (foto 6) představují výrazný a nepřehlédnutelný masiv.

Ten má dva výrazné vrcholy, které jsou poměrně daleko od sebe. Vyšší je Veľká Kôpka a nižší Malá Kôpka. Prostor mezi nimi vyplňuje spousta všelijakých zubov a lávok. Z Malé Kôpky vybíhá na jihozápad žebro se sedmi věžičkami, které se nazývají Sedem Popradských Mníchov.


Prvovýstupy:
1895 (letní) -  rakouští topografové
22.3.1913 (zimní) -  Gyula A. Hefty, Gyula Komarnicki
Prominence: ? Key col: Štrbina pod Kôpkami Parent: Ťažký štít
GPS: 49°10'04''N   20°05'02''E
polsky: Kopa Popradzka německy: Kopki maďarsky: Kopki

Kôpky jsou dobře známé všem návštěvníkům Rysů. Jejich hřeben je při výstupu ze slovenské strany jasně patrný. Od chaty pod Rysmi je vidět vrchol nejvyšší Veľkej Kôpky. Tvar hřebene Kôpok ničím výjimečný není, identifikujeme jej zpravidla podle blízké Vysoké či Rysů.

Splést si jej můžeme s blízkým Mengusovským Volovcem, ale pouze při pohledech od Kôprovského štítu, odkud jsou si oba hřebeny hodně podobné (foto 7, 8).

1. Kôpky od sedla Váha   SV2. Kôpky od Štrbského plesa   JZ3. Kôpky z Dračieho hrebeňa   JV4. Popradský hrebeň, vzadu Kôpky od Patrie   JZ5. Kôpky z Lúčneho sedla   JV6. Kôpky od Mengusovského Volovca   ZKôpky versus Mengusovský Volovec od Kôprovského štítu   V
Spřízněné štíty