Parrotspitze   4.432 m

Parrotspitze má hodně ironický název, protože je stejně špičatá jako fotbalový balón. Je jednou z drobotiny kolem Dufourspitze, nejvyššího vrcholu masivu Monte Rosa. I když její Prominence přesahuje 100 m, sotva by si jí na panoramatech kdo všiml. Přesto je tvarově zajímavá, představuje jakýsi banán s velmi protáhlým a mírným hřebenem ve východozápadním směru.

Papouščí vrch má svoje jméno po německém doktoru Johannu Parrotovi, který se spolu s Josephem Zumsteinem (po kterém je pojmenovaná zase nedaleká Zumsteinspitze) marně pokoušel v roce 1816 o prvovýstup na Piramide Vincent.

V roce 1862 vylezli dva Britové spolu se dvěma místními vůdci nelehkou ostruhu ve východní stěně Parrotspitze, ale s opravdovým klidem britských gentlemanů minuli o 60 m tehdy ještě panenský vrchol a rovnou sestoupili. V análech jsou tudíž coby prvovýstupci zapsáni až další Britové, kteří dorazili na vrchol o rok později. Ani ti nebyli žádnými ořezávátky, 4 dny předtím uskutečnili prvovýstup na nepoměrně obtížnější Dent d'Hérens.


Země: Švýcarsko, Itálie Skupina: Walliské Alpy Masiv: Monte Rosa
Prominence: 136 m Key col: Seserjoch (4296 m) Parent: Signalkuppe
Isolation: 0,9 km Parent: Signalkuppe
Prvovýstupy:
16.8.1863 -  Reginald S. MacDonald, Florence Crauford Grove, Montagu Woodmass, William Edward Hall, průvodci Melchior Anderegg, Peter Perren
GPS: 45°55'11''N   7°52'16''E
1. Banán Parrotspitze od Signalkuppe (S)2. Parrotspitze od Ludwigshöhe (JZ)3. Parrotspitze z hřebene Lyskammu (Z)4. Reklama na Alpy, pohled z východu5. Dufourspitze s děcky6. Hřeben Parrotspitze, vzadu Lyskamm7. Fotogenické séraky při úpatí Parrotspitze
Spřízněné štíty