Rimpfischhorn   4.199 m

Rimpfischhorn je jedním z 11 vrcholů masivu Mischabel. Leží v těsném sousedství dalších čtyřek - Strahlhornu a Allalinhornu. Tvarově je z nich bezesporu nejzajímavější. Tvoří jakousi střechu s dlouhým, mírně stoupajícím hřebenem. Ten je na severu ohraničený výraznou věží s krajně neinvenčním názvem Grand Gendarme (Velký strážce nebo třeba Velký žalářník). Jak je v Alpách něco malé a špičaté, tak je to určitě Grand Gendarme. Kam se všichni žandáři hrabou třeba na tatranskou Loktibradu. Z jihu je hřeben ohraničený vlastním vrcholem Rimpfischhornu.

I když hora působí z většiny pohledů strmě a nepřístupně, přesto má slabé místo nad sedlem Rimpfischsattel. Výstup touto linií není příliš obtížný. Samotný hřeben Rimpfischhornu poskytuje krásné lezení v kvalitní skále. Frenventovanější je kupodivu spíš v sestupovém směru, prý tak poskytuje víc lezeckého pošušňání.

Rimfišák je častým cílem pro skialpinisty, jeho okolí nabízí řadu pěkných sjezdů. Je možná lezený ještě více v zimě než v létě. Vrcholek je velmi úzký, žádné zájezdy se sem nevlezou. A poskytuje úchvatné pohledy po okolí.


Země: Švýcarsko Skupina: Walliské Alpy Masiv: Allalin
Prominence: 635 m Key col: Allalinpass (3557 m) Parent: Alphubel
Isolation: 4,7 km Parent: Alphubel
Prvovýstupy:
9.9.1859 -  Leslie Stephen, Robert Liveing, Melchior Anderegg, Johann Zumtaugwald
GPS: 46°1'23''N   7°53'2''E
1. Rimpfischhorn ze sedla Allalinpass (S)2. Pohled za západu3. Rimpfischhorn z výstupu na Strahlhorn (JV)4. Strahlhorn a Rimpfischhorn od Allalinhornu (S)5. Srázy Rimpfischhornu od chaty Britannia (SZ)6. Zimní Rimpfischhorn od Allalinhornu (S)
Spřízněné štíty